podróże

Londyn za 0 zł?

 

Big Ben nocą - Londyn

Czy możliwe jest zobaczenie miejsca słynącego z czerwonych autobusów, taksówek, wielkiego Big Bena, adresu 221B na Baker Street i Peronu 9 i ¾ –  bez wydawania pieniędzy? Oczywiście, że TAK! Co trzeba zrobić, aby pomimo braku pieniędzy podróżować i tworzyć niezapomniane wspomnienia? Szukać możliwości, podejmować wyzwania i nie bać się nieznanego.

Jaką możliwość udało mi się wykorzystać? Możliwość zobaczenia pięknego miasta Londynu, uczestniczenia w perfekcyjnie przygotowanym projekcie Unii Europejskiej i poznania mnóstwa fantastycznych ludzi z całej Europy.

Wszystko zaczęło się od rozmowy ze znajomym, który opowiedział mi dokładnie o tym, jak Unia Europejska może pomóc w podróżowaniu – warto otaczać się wartościowymi ludźmi. Później dał mi znać o ciekawym projekcie organizowanym przez One Terrene International, a organizacją wysyłającą nas na projekt był SILS. Pozostało mi tylko podać swoje dane i… czekać na niezwykłą przygodę i to kompletnie bez wydawania pieniędzy – czy student może wymarzyć sobie coś lepszego?

Co prawda, przyjechaliśmy do Londynu trochę wcześniej i wydaliśmy trochę pieniędzy, jednak gdybyśmy chcieli, nie musielibyśmy wydawać nawet złotówki, żeby zobaczyć to piękne miasto i poznać niezwykłych ludzi. W czasie projektu mieliśmy zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, a ostatniego dnia otrzymaliśmy cały wolny dzień i bilety, aby móc poruszać się po mieście. Za wszelkie bilety lotnicze, dojazd do miejsca projektu itp. mieliśmy zwrócone pieniądze. Szkoda byłoby zmarnować taką szansę.

Pierwszego dnia wybraliśmy się na zwiedzanie Londynu nocą. Już po chwili mieliśmy okazję podziwiać przepiękny widok na Tower Bridge.

Tower Bridge nad Tamizą nocą

Big Ben niestety był w remoncie, przez co nie mogliśmy podziwiać jego piękna w pełnej okazałości. Na szczęście Buckingham Palace nas nie zawiódł.

Buckingham Palace by night

Oczywiście nie mogło zabraknąć zwiedzonego stadionu, gdzie oprócz bardzo ważnych dla historii footballu meczów, odbywały się koncerty takich gwiazd, jak np. Michael Jackson. Bilety można kupić np. tutajtutaj albo też na miejscu.

stadion Wembley w Londynie

Podniebny ogród – Sky Garden. Wejść na niego można kompletnie za darmo! Wystarczy zrobić rezerwacje odpowiednio wcześniej na tej stronie i wydrukować bilet. Z tego miejsca można podziwiać Londyn z góry w 360°.

widok ze Sky Garden w Londynie

I podróż do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, oczywiście peronem numer 9 ¾. Można sobie zrobić zdjęcie za darmo, jednak jeśli chcemy mieć je profesjonalne – musimy nie mało zapłacić.

peron prowadzący do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie

Na tropie najsłynniejszego detektywa świata.

221b Baker Strret - adres Sherlocka Holmesa

Poznajecie ten obraz z National Gallery?

Słoneczniki (obrazy Vincenta van Gogha)

Można zwiedzać świat bez wydawania pieniędzy? Można. Szukajcie możliwości i nigdy nie szukajcie wymówek, jeśli się dobrze rozejrzycie – one są wszędzie. W tym wpisie możecie zobaczyć więcej możliwości, dzięki którym możemy zamienić podróż w wielką przygodę i nie wydawać ani grosza na noclegi.

A Wam – jakie możliwości udało się znaleźć i wykorzystać?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz